O nas

Chełmski Klub Podróżników jest wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia WeRwA i sekcji turystycznej Automobilklubu Chełmskiego.

Stowarzyszenie WeRwA

powstało w 2007 roku. Naszymi głównymi kierunkami działalności są kultura, ekologia i turystyka. Co roku organizujemy m.in. festiwal Cały świat to jeden wielki Chełm oraz Chełmską Akademię Ekologii. Stowarzyszenie otrzymało tytuł Organizacji Pozarządowej Roku 2017. Pod koniec 2011 roku rozpoczęliśmy działalność Chełmskiego Klubu Podróżników. Są to spotkania z osobami, które chcą się podzielić swoimi wspomnieniami, pokazać zdjęcia oraz filmy z bliższych i dalszych podróży. Spotkania często wzbogacane są degustacjami potraw, koncertami muzycznymi czy też tematycznymi konkursami z nagrodami. Terminarz spotkań można znaleźć na profilu Chełmskiego Klubu Podróżników na Facebooku. W listopadzie 2012 roku podczas pierwszego Wieczoru Lwowskiego ktoś z publiczności powiedział, żebyśmy oprócz klubowego spotkania zorganizowali wycieczkę do tego niesamowitego miasta. Wtedy jakoś nie podchwyciliśmy tej propozycji, ale po tym jak taki pomysł został powtórzony podczas kolejnego Wieczoru Lwowskiego w kwietniu 2016 roku, to przystąpiliśmy do realizacji tego zamierzenia. Poszło szybko i sprawnie (mimo, iż niektórzy twierdzili, że nie będzie chętnych na taki wyjazd) i już w pierwszą sobotę czerwca zwiedzaliśmy Lwów. Chętnych było tylu, że tydzień później pojechaliśmy ponownie pełnym autobusem. Od tego czasu do końca 2018 roku zorganizowaliśmy prawie czterdzieści wycieczek. Były to zarówno jedno- i dwudniowe wyjazdy do Lwowa, jak również kilkudniowe wyjazdy na Podole, Zakarpacie, do Kijowa i Czarnobyla oraz do bliższych i dalszych okolic Lwowa. Od maja 2018 roku jeździmy na Białoruś – na jeden dzień do Brześcia, na dwa dni do Brześcia i Puszczy Białowieskiej oraz na pięciodniową wycieczkę podczas której docieramy do Mińska. W roku 2019 planujemy wyjazd na Litwę.

Automobilklub Chełmski

 powstał w roku 1976. Od początku bardzo ważną dziedziną działalności klubu była turystyka motorowa. Członkowie klubu organizowali rajdy turystyczne i uczestniczyli w imprezach organizowanych przez inne kluby. Wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzów okręgu lubelskiego PZM w klasyfikacjach indywidualnych i klubowych. W latach 2003-2007 Automobilklub Chełmski zdobył trzy tytuły mistrza i dwa tytuły wicemistrza Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski.