Magiczny Lwów 30-31 maja i 3-4 października

Magiczny Lwów 30-31 maja i 3-4 października

– najlepsza lwowska przewodniczka

– hotel w centrum miasta

– w opcji więcej czasu wolnego na starówce dla tych, którzy nie będą zwiedzać cmentarzy

– w drodze powrotnej konkurs dla uczestników wycieczki.

UWAGA! W terminie 30-31 we Lwowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Leopolis Grand Prix. Jest to atrakcyjny zlot starych samochodów, nawiązujący do odbywających się na początku lat trzydziestych XX wieku słynnych wyścigów samochodowych na tzw. lwowskim trójkącie. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podczas wycieczki zobaczyć tę imprezę. Pozostali w tym czasie będą na Starym Mieście.

Wyjazd z Chełma o godz. 5:00 z dworca PKS przy ul. Lwowskiej. Po przyjeździe do Lwowa zatrzymamy się na chwilę w centrum miasta, skąd zabierzemy przewodniczkę i gdzie będą mogły zostać osoby, które nie będą chciały po raz kolejny zwiedzać cmentarzy Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Pozostali turyści udadzą się na zwiedzanie tych obiektów, a później wszyscy spotkają się na obiedzie w restauracji „Lwowska Premiera”. Po obiedzie zwiedzimy katedrę łacińską i ormiańską, a następnie pojedziemy na zwiedzanie pięknego soboru św. Jerzego, po czym udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu będzie już czas wolny. Chętni będą mogli udać się na spektakl operowy (bilety prosimy kupować samodzielnie na stronie lwowskiej opery) lub na wycieczkę pod hasłem „Nocna straż Lwowa” (wymagane minimum dziesięć osób). Wieczór warto wykorzystać na spacery oraz poznawanie atrakcyjnych knajpek i zaułków Lwowa.

W niedzielę po śniadaniu nastąpi dalsze zwiedzanie starówki, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Turyści zobaczą m.in. kaplicę Boimów, dzielnicę żydowską, ratusz, rynek oraz dawne Wały Hetmańskie z operą, pomnikiem Mickiewicza i hotelem George. Obejrzymy również panoramę miasta z wysokości jednego z dachów oraz piękny dziedziniec kamienicy Królewskiej. Po zwiedzaniu będzie jeszcze czas wolny na obiad i zakupy pamiątek, a także odwiedzenie kopalni kawy, fabryki czekolady, pierników, mydła i świeczek, teatru piwa oraz sklepów z nalewkami. Przed wyruszeniem do Polski zrobimy jeszcze zakupy w markecie. W drodze powrotnej przeprowadzimy konkurs z nagrodami, więc warto będzie słuchać przewodniczki 🙂

Cena wycieczek to 360 zł. W cenie jest obiad w sobotę i śniadanie w niedzielę, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota oraz ubezpieczenie. „Nocna straż Lwowa” i spektakl operowy są dodatkowo płatne.