Ostatki we Lwowie

OSTATKI WE LWOWIE – 22-23 lutego

– najlepsza lwowska przewodniczka
– najsłynniejszy hotel George, położony w samym centrum miasta
– opcjonalnie kolacja z muzyką na żywo
– więcej czasu wolnego na starówce dla tych którzy nie będą zwiedzać cmentarzy
– w drodze powrotnej konkurs z nagrodami dla uczestników wycieczki.

Po przyjeździe do Lwowa zatrzymamy się na chwilę w centrum miasta, skąd zabierzemy naszą znakomitą przewodniczkę i gdzie będą mogły zostać osoby, które nie będą chciały po raz kolejny zwiedzać cmentarzy Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Pozostali turyści udadzą się na zwiedzanie tych obiektów, a nastęnie powrócą do centrum miasta. Tam wszyscy spotkają się na obiedzie w restauracji „Lwowska Premiera”.

Po obiedzie zwiedzimy jeszcze katedrę łacińską i ormiańską, a następnie udamy się do najbardziej znanego we Lwowie hotelu George. Nocowali w nim m.in. Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski, Jan Kiepura, Władysław Reymont, Ferenc Liszt, Johannes Brams oraz … Jurij Gagarin. Po zakwaterowaniu będzie czas wolny do wykorzystania według własnego uznania. Chętni będą mogli wziąć udział w kolacji z muzyką na żywo w tej samej restauracji w której był obiad lub wykorzystać czas na spacery oraz poznawanie innych atrakcyjnych knajpek i zaułków Lwowa. Oczywiście powiemy gdzie pójść i na co zwrócić uwagę 

W niedzielę po późniejszym śniadaniu nastąpi zwiedzanie pod hasłem „Magiczny Lwów”. Turyści zobaczą najciekawsze obiekty na lwowskiej starówce: kaplicę Boimów, kamienicę Królewską, dzielnicę żydowską, ratusz, rynek, dawne Wały Hetmańskie z operą i pomnikiem Mickiewicza oraz kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów. Po zakończeniu zwiedzania będzie jeszcze czas wolny na obiad i zakup pamiątek na starówce, po czym udamy się w drogę powrotną do Polski.

Wyjazd z Chełma o godz. 5:00 z dworca PKS przy ul. Lwowskiej.

Cena wycieczki to 360 zł. W cenie jest obiad i śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota, ubezpieczenie oraz zestaw słuchawkowy tour guide. Kolacja z muzyką na żywo dodatkowo płatna 60 zł (alkohol można przynieść ze sobą).

Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Wpłat należy dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720.

Zapisy i wpłaty przyjmuje także sklep Metro przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10:00-17:00, w soboty 10:00-14:00. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu, datę urodzenia i to czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe – takie są wymogi do zawarcia ubezpieczenia. Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Zapraszamy!